• info@erec.co.ir
  • +98 031 36244002-9
آزمایشگاه فشار قوی در دانشکده برق دانشگاه اصفهان شروع به کار کرد
تاریخ : شنبه 13 خرداد 1396
گروه : اخبار عمومی
تعداد بازدید : 856 بار
چکیده : باکمک خیرین و همکاری و همیاری برق منطقه ای اصفهان آزمایشگاه فشار قوی در دانشکده برق دانشگاه اصفهان شروع به کار کرد

باحضور دکتر طالبی رئیس دانشگاه اصفهان، مهندس موسی رضایی مدیر عامل برق منطقه ای اصفهان و اعضای هیئت علمی گروه برق ،آزمایشگاه فشار قوی به منظور امکان انجام آزمایشهای آموزشی و صنعتی برای دانشجویان رشته برق به همت شركت برق منطقه ای اصفهان در دانشکده برق دانشگاه اصفهان تجهيز و شروع به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی برق منطقه ای مهندس رسول موسی رضایی مدیر عامل این شرکت در مراسم افتتاح آزمایشگاه مذبور در در جمع اساتید و دانشجویان  دانشگاه اصفهان طی سخنانی گفت: ارتباط بین صنعت و دانشگاه درحال حاضر به حلقه مفقوده ای بدل گشته است و ما مفتخریم که با دانشگاههای اصفهان ارتباط و همکاری تنگاتنگ داشته و توانسته ایم سهمی هرچند کوچک در عرصه علم و آموزش کشور داشته باشیم.

بنابر این گزارش آزمایشگاه فشار قوی از جمله آزمایشگاههای مهم صنعتی است که به منظور تست انواع تولیدات و تجهیزات صنعتی از نظر قدرت عایقی و تحمل ولتاژهای دائمی و گذرا مورد استفاده قرار می گیرد.

این گزارش حاکیست : در این آزمایشگاه، با استفاده از یک مولد ولتاژ AC ، امکان تولید ولتاژ AC  تا 80 KV  و امکان تولید ولتاژ DC  تا 200 KV مهیا شده است. همچنین با وجود دستگاه تست روغن و دستگاه تست تانژانت دلتا ، امکان انجام آزمایشهای آموزشی و صنعتی مهیا شده است.

گزارش مذکور با اشاره به آزمایشهای آموزشی و صنعتی مورد اشاره افزود: آزمایش شکست در ولتاژ AC ،  DC  و ضربه بر روی تجهیزات صنعتی ، آزمایش بر روی زنجیره های مقره در شرایط استاندارد و با شرایط محیطی مختلف ، آزمایش تخلیه جزیی و شکست در کابلهای فشار قوی ، آزمایش بر روی تجهیزات شبکه های توزیع (از قبیل دستکشهای فشار قوی، چوب پراش و ...) ،  آزمایش قدرت عایقی برروی روغنهای صنعتی و دیگر آزمایشهای کاربردی از اهم فعالیتهای این آزمایشگاه خواهد بود

در پایان گفتنی است گروه برق دانشگاه اصفهان از سال 1381 شروع به کارنموده  و در حال حاضر با دارا بودن تمامی گرایش ها برق ، 5  گرایش کارشناسی ارشد و ‌4 گرایش دکترا ، دارای 21  عضو هیئت علمی شامل 3  استاد تمام، 10  دانشیار و 8  استادیار مشغول فعالیت می باشد.

                                                                                                                                 رضا عارضی

                                                                                                                               دفتر روابط عمومی


خبرنگار: رضا عارضی


اخبار مرتبط :
اخبار مرتبطی یافت نشد

آمار بازدیدکنندگان   کل: 1878555     امروز: 5278