یکی از قدیمی ترین خطوط انتقال برق زمینی شهر اصفهان تعویض گردید
 شنبه 18 فروردین 1397       گروه : اخبار عمومی       تعداد بازدید : 1026 بار
خط كابلي زمینی 63 كيلو ولت دو مداره حدفاصل پستهای جنوب به هزارجریب اصفهان با قدمت بیش از 40 سال و به طول 2500 متر، با هزینه ای بالغ بر 70 میلیارد ریال تعویض گردید .

    با هزینه ای بالغ بر 70 میلیارد ریال

یکی از قدیمی ترین خطوط انتقال برق زمینی شهر اصفهان تعویض گردید

خط كابلي زمینی 63 كيلو ولت دو مداره حدفاصل پستهای جنوب به هزارجریب اصفهان با قدمت بیش از 40 سال و به طول 2500 متر، با هزینه ای بالغ بر 70 میلیارد ریال تعویض گردید .

به گزارش روابط عمومی برق منطقه ای اصفهان مهندس علی اسلامی معاون بهره برداری  شرکت دراین باره گفت: با توجه به فرسوده شدن كابلهای خط مذكور به طوری كه بهره برداری از آن با مشکلات جدی مواجه شده بود و نیز با عنایت به رشد  اماکن مسكوني، تجاري و خدماتی در محدوده ایستگاه هزار جریب ،  پروژه تعویض کابل از محل اعتبارات بهينه سازي شبکه های انتقال و فوق توزیع  در دستورکار معاونت بهره برداری قرار گرفت.

مهندس اسلامي هدف از انجام این پروژه را افزایش  قابلیت اطمینان وایجاد ظرفیت برای نیازهای فعلی و توسعه آتی با رعایت اصول مبلمان شهری ، حفظ امنيت شهروندان عنوان کرد و افزود: پروژه مذکور در بازه زمانی خرداد تا اسفند 96 اجرا گردید .

معاون بهره برداری برق منطقه اي اصفهان یاد آور شد در سال 1357 جهت تامین نیروی برق  در  محدوده فعلی خيابان هاي چهارباغ بالا،توحيد وشيخ صدوق  ،  خط كابلي 63 كيلو ولت دو مداره  به طول 2500 متر با سطح مقطع 250 ميلي متر مربع و هادي آلومينيوم جهت انتقال 30 مگاولت آمپر توان از پست جنوب به پست هزار جریب در محل ستاد مرکزی برق منطقه ای احداث گرديده بود .

اسلامی اذعان داشت: با توجه به نياز شدید منطقه ، این پروژه با افزایش ظرفیت سه برابری با کابلی به سطح مقطع 1200 ميلي متر مربع جهت انتقال 90 مگا ولت آمپر توان در نظر گرفته شد که پس از  مذاكرات انجام گرفته با شهرداري اصفهان ، سازمان هاي قطار شهري ، ميراث فرهنگي و پليس راهور مجوز حفاري اخذ و عملیات اجرایی آغاز گردید .

شایان ذکر است پروژه مذکوربا استفاده ازکابل‌های دفنی مقاوم در برابررطوبت، جوندگان و نیز ضربات مکانیکی درمنطقــه ای با حجم سنگین ترافيكی  و با استفاده از خدمات مشاوره  ای و نظارتی شرکت مهندسين دانشمند و شرکتهای پویا نیرو سپاهان و آرمان انرژی به عنوان پیمانکاران عملیات اجرایی تحت نظر مجری طرح بهینه سازی شبکه های انتقال و فوق توزیع معاونت بهره برداری به انجام رسیده و مورد بهره برداری واقع گردید.


خبرنگار: رضا عارضی


اخبار مرتبط :
اخبار مرتبطی یافت نشد

نظرات :

ارسال نظرات
نام :
ایمیل :
متن :
ثبت انصراف
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به شرکت برق منطقه ای اصفهان می باشد
AGRA Cms