همايش گذر از پیک سال 98در برق منطقه اي اصفهان برگزار شد
  یک شنبه 15 اردیبهشت 1398       گروه : اخبار عمومی       تعداد بازدید : 385 بار
همايش گذر از پیک بار سال 98 با حضور مديران و مسئولين برق و انرژي صنايع و مسئولين شرکت برق منطقه اي اصفهان در سالن دكتر حسابي اين شركت برگزار شد.

با حضور مسئولين صنايع

همايش گذر از پیک سال 98در برق منطقه اي اصفهان برگزار شد

همايش گذر از پیک بار سال 98 با حضور مديران و مسئولين برق و انرژي صنايع و مسئولين شرکت برق منطقه اي اصفهان در سالن دكتر حسابي اين شركت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي برق منطقه اي اصفهان در ابتداي اين همايش مهندس  موسی رضایی مدیرعامل این شرکت طی سخنانی گفت : باتوجه به وضعیت خوب تولید امسال به جهت انتقال برق از شمال به جنوب کشور باید بیش از سال گذشته صنایع با برنامه پیک سایی همکاری کرده و در این راه گام بردارند .

مهندس موسی رضایی افزود :  سیاست کلی کشور تولید با کیفیت و مطلوب است و لازمه رسیدن به این استاندارد داشتن انرژی برق  مطمئن است پس انرژی برق بیشتر باید در بخش مولد مصرف شود  تا  بتوانیم  به  استاندارد  جهانی  مصرف انرژی نزدیک شویم .

مدیرعامل برق منطقه ای اصفهان اذعان داشت: برای احداث هر1000 مگاوات  نیروگاه باید رقمی معادل یک میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام شود که با  وضعیت فعلی بودجه  سرمایه گذاری جدید امکان پذیر نیست  و ما  از مشترکین می خواهیم در  پیک بار امسال با  ما همکاری لازم را داشته باشند تا خدای نکرده با خاموشی مواجه نشویم .

وی افزود :  باتوجه به میانگین راندمان 30 درصدی نیروگاهها باید برای تولید هر واحد انرژی برق 3 واحد انرژی های دیگری مصرف شود  و باتوجه به این مهم ارزش برق بیش از پیش باید مورد توجه قرارگیرد.

وی ابراز امیدواری کرد : در تابستان امسال باتوجه به اعلام وزارت نیرو 8 هزارمگاوات کمبود برق داریم که 4 هزار مگاوات آن با توجه به وضعیت خوب  سدها با انرژی برق آبی و بقیه با همکاری صنایع کشور جبران شود که سهم صنایع اصفهان از این برنامه 450 مگاوات خواهد بود .

مهندس موسی رضایی در پایان سخنانش گفت : مقدار صرفه جویی برق مشترکین درروز پیک سال گذشته طبق گزارش شرکت توانیر  و درراستای برنامه تعطیلات و تعمیرات صنایع 364 مگاوات بوده است که امسال باید این همکاری بیشتر شود.

در پايان اين همايش ضمن برگزاري جلسه پرسش و پاسخ صنايع با مسئولين برق اصفهان با اهداي لوح تقدير از 27 صنعت كه در زمينه پيك سايي و  برنامه تعميرات و تعطيلات  تابستان سال 97 همكاري موثر داشته اند تقدير گرديد.


خبرنگار: رضا عارضی


اخبار مرتبط :
اخبار مرتبطی یافت نشد

نظرات :

ارسال نظرات
نام :
ایمیل :
متن :
ثبت انصراف
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به شرکت برق منطقه ای اصفهان می باشد
AGRA Cms