مدیر عامل شرکت برق منطقه ای اصفهان اعلام کرد: افتتاح 11 پروژه زیربنایی شرکت برق منطقه ای اصفهان در هفته دولت
  چهارشنبه 6 شهریور 1398       گروه : اخبار عمومی       تعداد بازدید : 542 بار

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای اصفهان  اعلام کرد:

افتتاح 11 پروژه زیربنایی شرکت برق منطقه ای اصفهان در هفته دولت

همزمان با هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام رجایی و باهنر و شهدای دولت 11پروژه زیربنایی شرکت  برق منطقه ای اصفهان با  هزینه ای معادل بر110 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی برق منطقه ای اصفهان مهندس رسول موسی رضایی مدیرعامل این شرکت از بهره برداری11 پروژه زیربنایی این شرکت با هدف كمك به پايداري شبكه، جبران افت ولتاژ ، تأمين برق مشتركين مناطق مورد اشاره ، افزايش قابليت اطمينان شبكه و افزايش كيفيت توان و نو سازی شبکه انتقال پست با هزینه ای بالغ بر110 میلیارد تومان به مناسبت هفته دولت خبر داد. 

مهندس موسی رضایی با اعلام این خبر گفت:  این طرح ها شامل  کلنگ زنی احداث پست 20/63 کیلوولت شهرک بزرگ صنعتی اصفهان ، بهره برداری از پستهای سیار 20/63 کیلوولت رضوانشهر ، علویجه ، نجف آباد و پست سیار فلارد در استان چهارمحال و بختیاری می باشد.

مدیرعامل برق منطقه ای اصفهان همچنین از بهره برداری از بانک خازنی پست مینا دشت ، بهرهبرداری از بانک خازنی در پست حبیب آباد ، ورود و خروج خط 400کیلوولت کارون 3 – چهلستون در پست جهان بین در استان چهارمحال و بختیاری و  ورود و خروخ خط 63کیلو ولت در پست نجف آباد 2به مناسبت هفته دولت خبرداد.

وی افزود: احداث فاز یک خط 63کیلوولت اشترجان 1- اشترجان 2 ، احداث خط 63کیلوولت کابلی از پست ناجی آباد به پست فیض کاشانی و افزایش ظرفیت پست 63کیلوولت جاده نایین و اصلاح باسبار از دیگر پروژه های قابل افتتاح این شرکت میباشد.

مهندس موسی رضایی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به  برنامه های این شرکت در سه بخش  تولید، انتقال و شبکه های انتقال و فوق توزیع یادآور شد : ایجاد شبکه های فوق توزیع و شبکه های انتقال 400 و 230 کیلوولت از اصلی ترین پروژه های در دست اجراست.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای اصفهان گفت: 5 پست  انتقال برق این شرکت با اعتبار بانک توسعه اسلامی در دست اجراست که پست 400 به 63 کیلوولت هاتف در شرق اصفهان به بهره برداری رسیده 4 پست از این تعداد شامل 2 پست 230 به 63 کیلو ولت در شهرستان های لنجان و سمیرم و دو پست 400 به 63 کیلو ولت هاتف و هسنیجه در استان اصفهان و همچنین پست فرادنبه نیز در استان چهار محال و بختیاری در دست اجراست.

وی در خصوص ایستگاه 400 به 63 کیلوولت کیلو ولت هسنیجه افزود: این پست نیز  با دو ترانسفورماتور 200 مگا ولت آمپری ،16 فیدر خط63 کیلوولت ، 2 فیدر 400 کیلوولت و یک دستگاه رآکتور 400 کیلوولت مراحل پایانی عملیات تکمیلی خود را پشت سر می گذارد.

مدیرعامل برق منطقه ای اصفهان گفت:  پیش بینی گردیده برق ایستگاه مذکور  از دو نیروگاه شهیدمحمد منتظری و سیکل ترکیبی یزد تامین گردد.

مهندس موسی رضایی ادامه داد: پست400 به 63 کیلوولت کیلو ولت هسنیجه نیز در شهرک صنعتی بزرگ اصفهان و با هدف تغذيه ايستگاههاي 20/63 كيلوولت ،  فولاد نقش جهان ،مورچه خورت ، شهرك بزرگ صنعتي ، تيران، هسنيجه ،علويجه و نورد كاويان در حال آماده سازی می باشد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای اصفهان فعالیت های گسترده برق منطقه ای اصفهان در خصوص توسعه انرژی های تجدید پذیر به خصوص انرژی خورشیدی را یاد آور شد وگفت: در حال حاضر یکی از بزرگترین نیروگاههای خورشیدی کشور با ظرفيت 10 مگاوات در منطقه جرقویه در حال فعالیت می‌باشد و تاکنون بیش از 861 مگاوات موافقت نامه یا گواهی اتصال برای احداث نیروگاه خورشیدی و همچنین مجوز 312 مگاوات نیروگاه‌های پراکنده با ظرفیت زیر 25 مگاوات، دو نیروگاه بزرگ 100 مگاواتی و تعدادی نیروگاه بالای 30 مگاوات در منطقه صادر گردیده است.که عمده فعالیت ها در زمینه انرژی خورشیدی با سرمایه گذاری بخش خصوصی و سرمایه گذاری این بخش انجام می شود.

مهندس موسی رضایی در پایان گفت: شرکت برق منطقه ای اصفهان شامل 2 استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری، ایجاد و توسعه زیرساخت تامین انرژی برق مورد نیاز منطقه و ایجاد ارتباط و پایداری شبکه برق را بر عهده دارد و حداکثر بار شبكه برق منطقه اي اصفهان درتاریخ 24 تیرماه سال جاری ساعت 16:19 دقیقه برابربا 5481 مگاوات بوده است.  


خبرنگار: رضا عارضی


مطلب مرتبط :
اخبار مرتبطی یافت نشد

© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به شرکت برق منطقه ای اصفهان می باشد
AGRA Cms