دیدار مدیرعامل برق منطقه ای اصفهان و همراهان از مرکز اسناد و کتابخانه ملی اصفهان
 سه شنبه 2 مهر 1398       گروه : اخبار عمومی       تعداد بازدید : 240 بار
مهندس رسول موسی رضایی مدیرعامل برق منطقه ای اصفهان و همراهان از مرکز اسناد و کتابخانه ملی منطقه مرکزی کشور در اصفهان بازدید نمودند.

دیدار مدیرعامل برق منطقه ای اصفهان و همراهان از مرکز اسناد و کتابخانه ملی اصفهان

مهندس رسول موسی رضایی مدیرعامل برق منطقه ای اصفهان و همراهان از مرکز اسناد و کتابخانه ملی منطقه مرکزی کشور در اصفهان بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی برق منطقه ای اصفهان در این دیدار دکترکثیری رییس این مرکز اسناد ، مرکز اسناد و کتابخانه ملی منطقه مرکزی کشور را شامل استان های مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد ، چهارمحال و بختیاری و اصفهان عنوان کرد و افزود:  این مرکز بیش از ۲۰ سال پیش در اصفهان تاسیس و از ابتدای سال جاری به ساختمان جدید منتقل شده است.

دکترکثیری یادآور شد قدیمی ترین سندی که در مرکز اسناد و کتابخانه ملی منطقه مرکزی کشور وجود دارد، سندی مربوط به دوران ایلخانان مغول است و این سند معین می کند  تقسیم آب در منطقه اصفهان باید براساس چه معیار و منطقی صورت گیرد

رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی منطقه مرکزی کشور افزود : در این مرکز کارهای متننوعی از جمله نگهداری اسناد شخصی، خاندان ها و خانواده ها، ترمیم، نگهداری، امانت گذاری و خرید اسناد انجام می شود ولی عمده فعالیت این مرکز نگهداری اسناد و در اختیار قرار دادن آن به پژوهشگران حوزه های مختلف برای انجام برنامه ریزی و مطالعات آینده نگر است.

کثیری اظهارداشت: همچنین بخشی از کار مرکز پرداختن به تاریخ شفاهی کشور و مصاحبه با اشخاصی است که در حوزه های مختلف اعم از اجتماعی، هتری و سیاسی دارای آثاری هستند، می باشدوی یادآور شد: تاریخ شفاهی با روایت شفاهی که صرف گردآوری خاطرات شخصی است تفاوت دارد و در آن اطلاعات به صورت هدفمند ثبت و ضبط می شود

.

وی در پایان افزود : اسناد ورودی این مرکز ابتدا ضد عفونی شده، سپس فهرست نویسی می شود به این مفهوم که عناوین ، موضوعات و کلید واژه های سند در نرم افزارهای خاصی برای استفاده پژوهشگران ثبت می شود و سپس این اسناد را در مخازنی که به لحاظ شرایط نگهداری استاندارد می باشد برای استفاده محققان  نگهداری می کنیم.

در این دیدار مهندس موسی رضایی مدیرعامل برق منطقه ای اصفهان نیز طی سخنانی با پر اهمیت خواندن اسناد و مدارک به عنوان پیشینه فرهنگ و تاریخ یک جامعه تاکید کرد: توجه به این بخش باید در راس امور قرار گیرد.

مهندس موسی رضایی اظهار امیدواری نمود ارتباط برق منطقه ای اصفهان با مرکز ملی اسناد بیشتر شده و زمینه های همکاری و همیاری با این مرکز در جهت حفظ اسناد ملی تقویت گردد.

شایان ذکر است در پایان مراسم نیز از قسمتهای مختلف  مرکز اسناد و کتابخانه ملی منطقه مرکزی بازدید شد.


خبرنگار: رضا عارضی


اخبار مرتبط :
اخبار مرتبطی یافت نشد

© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به شرکت برق منطقه ای اصفهان می باشد
AGRA Cms