انتقال سامانه WAMS ازمرکز دیسپاچینگ اصفهان به مرکزدیسپاچینگ زنجان
 شنبه 13 اسفند 1401       گروه : اخبار عمومی       تعداد بازدید : 127 بار
انتقال سامانه سیستم‌ اندازه گیری گسترده (WAMS) از شرکت برق منطقه‌ای اصفهان به شرکت برق منطقه‌ای زنجان با حضور مدیران عامل این شرکتها و امضای تفاهم نامه در شرکت مدیریت شبکه برق ایران به انجام رسید.

انتقال سامانه WAMS ازمرکز دیسپاچینگ اصفهان به مرکزدیسپاچینگ زنجان

انتقال سامانه سیستم‌ اندازه گیری گسترده (WAMS) از شرکت برق منطقه‌ای اصفهان به شرکت برق منطقه‌ای زنجان با حضور مدیران عامل این شرکتها و امضای تفاهم نامه در شرکت مدیریت شبکه برق ایران به انجام رسید.

به گزارش روابط عمومی برق منطقه ای اصفهان با توجه به اینکه قابلیت‌های سیستم‌های اندازه گیری گسترده (WAMS) از جمله آگاهی وضعیتی، تحلیل حوادث و تحلیل پایداری سیستم با افزایش تعداد دستگاه‌های اندازه گیری فازوری ارتقاء خواهد یافت، شرکت مدیریت شبکه برق ایران یکپارچه سازی سیستم‌های پایش فازوری و تجمیع داده‌های تمام PMU‌های منصوبه در کشور را در قالب پروژه استقرار سامانه WAMS بومی در دستور کار قرار داده است تا از ظرفیت این تجهیزات به نحو بهینه در راهبری شبکه استفاده شود.

بنابراین گزارش در این راستا، شرکت توانیر چند PMU در شبکه انتقال برق منطقه‌ای اصفهان با برند‌های مختلف نصب و سامانه‌ای به منظور پایش داده‌های فازوری در آن شرکت ایجاد کرده بود و از آنجایی که مسئولیت خطیر راهبری شبکه برق کشور بر عهده شرکت مدیریت شبکه برق ایران است، طی تفاهم مدیران عامل دو شرکت ، نسبت به واگذاری کامل سامانه پایش فازوری ایجاد شده (مشتمل بر زیر ساخت سخت افزاری و PMU‌های نصب شده در شبکه و همچنین نرم افزار پایش فازوری توسعه یافته) به شرکت مدیریت شبکه برق ایران توافق کردند و به دنبال آن مجمع عمومی دو شرکت نسبت به عملیاتی کردن این تصمیم صحه گذاری کرد

.

گزارش مذکور حاکیست: با توجه به امکانات موجود در مرکز پشتیبان زنجان و اهمیت استراتژیک آن مرکز در راهبری شبکه برق کشور، در گام اول سرور‌ها و سایر تجهیزات سخت افزاری مرکز پایش فازوری اصفهان به ساختمان زنجان شرکت انتقال یافت تا زیرساخت‌های سامانه WAMS بومی در آن مرکز ایجاد شود. در پی این انتقال و طی حدود ۷۵۰ نفرساعت کار کارشناسی ارتباط مخابراتی بین مراکز راهبری شبکه تهران- اصفهان و تهران- زنجان برقرار و پس از آن امکان برقراری ارتباط از مرکز زنجان با سایر PMU‌های منصوبه در کشور فراهم شد.

در پایان گفتنی است:  مورد نظر است سامانه WAMS بومی ایجاد شده با تکمیل و توسعه قابلیت‌های مصورسازی و مطالعاتی و تجمیع اطلاعات فازوری تمام PMU‌های منصوبه در کشور بطور بهینه در مطالعات برنامه ریزی و امنیت و راهبری شبکه برق کشور استفاده شده و به حرکت در راستای شبکه برق هوشمند کمک کند.

 


خبرنگار: رضا عارضی


مطلب مرتبط :
اخبار مرتبطی یافت نشد

نظرات :

ارسال نظرات
نام :
ایمیل :
متن :
ثبت انصراف
 • کل: 4148096
 • امروز: 575
 • آدرس: اصفهان - چهارباغ بالا - شرکت برق منطقه ای اصفهان
 • تلفن : 9-36244002-031
 • ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه 7:00 - 16:00
 • دورنگار: 36244022-031
 • کد پستی: 8173756840
 • صندوق پستی:81465-948
 • پست الکترونیک: info@erec.co.ir
 • تلفن روابط عمومی: 36277522 - 031
 • شبکه اجتماعی سروش
 • شبکه اجتماعی ایتا
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به شرکت برق منطقه ای اصفهان می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر نام شرکت بلامانع می‌باشد.
AGRA Cms v 8.1.0