بيست و هفتمين همايش ايمني برق منطقه اي اصفهان برگزار شد
  چهارشنبه 10 مهر 1398       گروه : اخبار عمومی       تعداد بازدید : 788 بار
بيست و هفتمین همايش ايمني برق منطقه اي اصفهان با هدف ارتقاي سطح كيفي فعاليت ها ، افزايش ايمني فردي ، تجهيزاتي و سازماني در پستهاي فوق توزيع و انتقال با حضور بیش از 500 نفراز مديران ،كارشناسان و كاركنان ايستگاههاي فوق توزيع و انتقال در سالن همايش هاي نيروگاه اصفهان برگزار شد.

بيست و هفتمين همايش ايمني برق منطقه اي اصفهان برگزار شد

بيست و هفتمین همايش ايمني برق منطقه اي  اصفهان با هدف ارتقاي سطح كيفي فعاليت ها ، افزايش ايمني فردي ، تجهيزاتي و سازماني در پستهاي فوق توزيع و انتقال  با حضور بیش از 500 نفراز مديران ،كارشناسان و كاركنان ايستگاههاي فوق توزيع و انتقال  در سالن  همايش هاي نيروگاه اصفهان  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي برق منطقه اي اصفهان در اين همايش ، مهندس رسول موسي رضايي مديرعامل اين شركت با ارائه سخناني گفت: مسئله ایمنی ، سلامتی و حفظ دارایها که بالاترین و اصلی ترین دارایی سازمان  نیز به حق نیروی انسانی است باید در رأس امور قرارگیرد .

مدیرعامل برق منطقه ای اصفهان افزود: همکاران باید تلاش کنند  تنور ایمنی همیشه گرم بوده و  ایمنی  و رعایت اصول آن باید در زندگی همه افراد ساری و جاری باشد چراکه این مسئله بسیار مهم وقابل توجه است .

مهندس موسی رضایی ادامه داد : طی 2 سال گذشته ما خوشبختانه هیچگونه حادثه ای نداشته ایم و جای شکر دارد .

وی افزود : منشأ بسیاری از حوادث غرور بیجا ، عدم توجه به دستور العملهای ایمنی در صنعت برق بوده و با تحلیل حوادث گذشته در این همایش می توان به آموزش افراد پرداخت و از حوادث ناخواسته جلوگیری نمود .

موسی رضایی گفت : همکاران باید با استفاده از تجهیزات ایمنی و رعایت نکات ایمنی و همچنین خرید تجهیزات ایمنی با کیفیت خوب این مهم را سرلوحه کارخود قراردهند .

در ادامه دکتر میرزایی معاون علمی قطب مهندسی بهداشت حرفه ای کشور با ارائه سخنانی در خصوص اهمیت جایگاه ایمنی در دین و کتاب آسمانی ما و همچنین در زندگی روز مره گفت : در قرآن مکررا در حفظ زندگی و جان افراد تأکید شده و با توجه به نکات کوچک می توان از بسیاری از حوادث در کار و حتی زندگی نیز جلوگیری نمود .

دکتر میرزایی افزود : حادثه موجب  خسارتهای زیادی برای سازمانها می شود و با بررسی که توسط دانشمندان و فعالین این عرصه انجام شده   88 درصد از حوادث از خطای افراد و رفتار نا  ایمن انسان است 10  درصد ناشی از سایر عوامل و 2  درصد آن تقدیر الهی است .

معاون علمی قطب مهندسی بهداشت حرفه ای کشور با تحلیل آمار فوق گفت : انسان به تنهایی موجب بروز 90 درصد حوادث شده و دلیل اصلی آن هم فقدان دانش و به روز نشدن آموزش افراد است .

وی اذعان داشت : امروزه عقیده بر این است که ایمنی  اولویت نیست بلکه ارزش است و باید در تمام فعالیتهای روز مره با ایجاد بستر فرهنگ ایمنی از حوادث جلوگیری کرد .

دکتر میرزایی در پایان  تأکید کرد  :  با توجه به  محیط کار پرخطری که در صنعت  برق وجود دارد . تنها خود  افراد و  در واقع نیروی انسانی است که باید مراقب خود باشد و در هنگام کار در محیط برقدار و پر خطر با رعایت اصول ایمنی از حادثه جلوگیری نماید .

شایان ذکر است:در اين همايش تعداد 17مقاله توسط همکاران به دبیرخانه همایش ارسال شد که از بین آنها 2 مقاله به صورت سخنرانی و 3 مقاله به صورت پوستر ارائه گردید همچنین یک ایستگاه انتقال و دو ایستگاه فوق توزیع به عنوان ایستگاههای برتر ایمنی معرفی گردیدند.

در پايان همايش نیز پس از اهداي لوح هاي تقدير و جايزه  به همكاران كارشناس ، رئيس اداره ، اپراتور و نگهبان نمونه ايمني ، ايستگاههاي نمونه ايمني ومقالات برتر در زمينه ايمني در حوزه مدیریت دانش نیز با معرفی بیشترین دانش پذیرفته شده، بیشترین دانش ارائه شده،بالاترین مشارکت و برترین پیشنهاد از لحاظ ارزش افزوده از این همکاران نیز به نحو شایسته تقدیر شد ودر پایان نیز جلسه پرسش و پاسخ با حضور مديرعامل و معاونين و مديران حوزه منابع انساني برگزار و به سئوالات پاسخ داده شد.


خبرنگار: رضا عارضی


مطلب مرتبط :
اخبار مرتبطی یافت نشد

© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به شرکت برق منطقه ای اصفهان می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر نام شرکت بلامانع می‌باشد.
AGRA Cms v 5.0.1