همزمان با هفته پژوهش وفناوری جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو در پژوهشگاه نیرو برگزار شد
 شنبه 3 دی 1401       گروه : اخبار عمومی       تعداد بازدید : 287 بار
با هدف گرامیداشت هفته پژوهش و درسالی که از سوی رهبر معظم انقلاب ، توليد؛ دانش بنيان، اشتغال آفرين نامگذاری گردیده ،جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو، با مشارکت وزارت نیرو، شرکت‌های مادر تخصصی صنعت آب و برق و شرکت‌های تابعه، پژوهشگاه نیرو و حضور حداکثری شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه آب، برق و انرژی در محل پژوهشگاه نیرو برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی برق منطقه ای اصفهان مهندس مريم كارگر نجفي معاون تحقيقات و منابع انساني وزير نيرو در مراسم گشایش جشنواره مذکور گفت: عدم بهره مندي از قوانين و مقررات لازم و كمبود اعتبار از دلايل بي توجهي به امر پژوهش طي سالهاي گذشته بوده است.

معاون تحقيقات و منابع انساني وزير نيرو با اشاره به نامگذاري امسال به عنوان سال توليد ،دانش بنيان - اشتغال آفرين از سوي مقام معظم رهبري افزود: با حمايت مجلس شوراي اسلامي ،قوانين و مقررات خوبي وضع شد و آنچه نياز داريم برنامه ريزي دقيق ،همت و كار جهادي است تا تا بتوانيم از قانون و آيين نامه مصوب هيات وزيران براي تحقق شعار سال، استفاده مناسب داشته باشيم.

وي اظهار داشت: تلاشهاي اين وزارتخانه براي تحقق شعار امسال در 2 حوزه شامل ايجاد زيرساختهاي پژوهش و فن آوري از جمله راه اندازي پارك علم و فن آوري و تقويت صندوق پژوهش و در بخش دوم تدوين برنامه طرحهاي پيشران شركتهاي زيرمجموعه در تمامي حوزه ها بوده است وی در ادامه به تبيين الزامات مورد نياز براي رفع چالشهاي پژوهش و نوآوري در صنعت آب و برق كشور پرداخت.

خانم كارگر نجفي در پایان با اشاره به رونمايي از شبكه متخصصان صنعت آب و برق در اين مراسم ،هدف از ايجاد اين شبكه را تبادل تجارب متخصصان آب و برق عنوان كرد كه با عمومي تر شدن فعاليتها، به عنوان پل ارتباطي با مردم در همه عرصه ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بنابراین گزارش در نمایشگاه سه روزه جانبی این جشنواره مطابق روال سال‌های گذشته، شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو و شرکت‌های تابعه، شرکت‌های فناور، شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها در حوزه آب، برق و انرژی  ،دانش‌های نوین کسب شده در حوزه صنعت برق و انرژی، روش‌ها و مفاهیم نوآورانه به دست آمده توسط پژوهشگران و نهادهای مرتبط و توسعه فناوری‌های حوزه‌های آب و برق را به اشتراک‌گذاشته و به ارائه محصولات فناورانه، تجهیزات و دستاوردهای پژوهشی خود پرداختند.

این گزارش حاکیست : دفترتحقيقات وکنترل کيفيت تجهيزات با همکاری دفتر روابط عمومي با ارائه آخرين پروژه هاي تحقيقاتي خاتمه يافته و در دست اجراي برق منطقه اي اصفهان و نیز اولویتهای تحقیقاتی این شرکت پرداخت .

براساس گزارش مذکور پروژه های تحقیقاتی با عناوین  طراحی و اجرای سازه های تجهيزات ايستگاههای فوق توزيع با استفاده از سازه های سرد نورد شده فولادی ، برنامه ريزي نصب منابع پراكنده در شبكه برق منطقه اي اصفهان ،مكانيابي بهينه PMU در شبكه برق منطقه اي اصفهان و تشكيل ساختار حفاظتي ايستگاههاي انتقال و فوق توزيع و نيروگاههاي موجود ، مطالعات قابلیت اطمینان شبکه برق منطقه ای اصفهان ، طراحی و ساخت دستگاه اندازه گیری کیفیت توان و ثبات خطا، تهیه دستورالعمل برای محاسبه شاخص های مناسب به منظور آنالیز تاثیر مشترک بر میزان آلودگی هارمونیکی و فلیکر در شبکه برق اصفهان ، ايجاد سيستم های WACS و WAPS بر اساس سیستم WAMS شبکه برق منطقه ای اصفهان و بررسی کاربست نوعی پوشش با فناوری نانوجهت مقابله با پديده خوردگی بتن ازجمله پروژه های شاخص  دفتر تحقیقات برق منطقه اي اصفهان بود که در این نمایشگاه به صورت استند ، بروشور ، بنر و گزارش نهایی در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت.

در پایان گفتنی است : نمایشگاه جانبی این جشنواره با حضور فعال شرکت‌های دولتی، خصوصی و دانش بنیان حوزه برق و انرژی در مساحتی بالغ بر 1200 متر مربع و با حضور بیش از 100 شرکت برگزار شدو در جشنواره امسال افزون بر 150 نشست و کارگاه مجازی و حدود 15 نشست حضوری که عموما مرتبط با شرکت‌های دانش بنیان بود طی روزهای ۲۷ تا ۲۹ آذرماه برگزار شد.


خبرنگار: رضا عارضی


مطلب مرتبط :
اخبار مرتبطی یافت نشد

 • کل: 4147996
 • امروز: 475
 • آدرس: اصفهان - چهارباغ بالا - شرکت برق منطقه ای اصفهان
 • تلفن : 9-36244002-031
 • ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه 7:00 - 16:00
 • دورنگار: 36244022-031
 • کد پستی: 8173756840
 • صندوق پستی:81465-948
 • پست الکترونیک: info@erec.co.ir
 • تلفن روابط عمومی: 36277522 - 031
 • شبکه اجتماعی سروش
 • شبکه اجتماعی ایتا
© کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به شرکت برق منطقه ای اصفهان می باشد. استفاده از مطالب سایت با ذکر نام شرکت بلامانع می‌باشد.
AGRA Cms v 8.1.0